SATIŞ SONRASI HİZMETTE AKSAMA OLMASIN

Teknoloji ürünleri üreticileri arasında dünyanın en saygın firmalarından biri olan Fujitsu markası, dünya genelinde 100’ün üzerinde ülkede faaliyet gösteren dev bir firmadır. Masaüstü bilgisayardan dizüstü bilgisayara kadar pek çok teknolojik ürünün üretimini gerçekleştiren firma faaliyet gösterdiği ülkelerde geniş bir servis ağına sahiptir. Türkiye’de de Fujitsu servisleri ülke genelinde yaygın bir şekilde bulunmaktadır.

Merkezi Japonya’da bulunan firmanın bir dünya markası olması nedenlerinin başında ürünlerine sağladığı garanti ve teknik servis hizmetleri gelmektedir. Faaliyet gösterdiği ülkelerde çeşitli şekillerde müşterilerine servis hizmeti sunmaktadır. Bunların ilki arızalanan ürün için Fujitsu servisi personelleri ile müşteriye telefon üzerinden tarif şeklinde yardımda bulunulmasıdır. Arızalı ürünün bu şekilde düzelmeyeceği anlaşılırsa müşterinin talebi ile arızalı ürün müşterinin kapısında alınmakta ve tamir merkezlerine götürülmektedir. Tamir merkezleri ile müşterinin bulunduğu yerin arasındaki mesafenin 50 km ya da 1 saatlik yoldan uzun olmaması şartı aranmaktadır. Aksi durumda yine müşteri ile anlaşılarak kapıdan alma hizmeti yapılabilmektedir. Firma ürünleri için tedarik edilecek yedek parça, işçilik masrafı, nakliye ücreti gibi giderleri ürünün garanti kapsamında olması halinde kendisi karşılamakta ve müşteriye ek bir ücret yansıtmamaktadır. Arızası giderilen ürün yine dilendiği takdirde müşterinin kapısına kadar getirilebilmektedir.

Fujitsu markası dünya üzerinde yüzlerce Fujitsu servis ağına sahip bir firmadır. İlke olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Bu sayede müşterilerine satış sonrası hizmetlerini de aksatmadan vermektedir.